MAIN FEED

“В Америці важливіше мати ідею, ніж кошти ”

З початком повномасштабної війни в Україні, багатьом її мешканцям довелося покинути країну. Українці розпорошилися по всьому світу, працюють, облаштовують життя на новому місці, допомагають своїм співвітчизникам. Дуже непросто починати все з нуля і досягати успіху. Про те, як не впадати у відчай, а навпаки, залишатися на плаву, створювати і розвивати бізнес, ми поговорили з Владиславом Барановським, засновником корпорації AOVI Corp, куди входить магазин New Wave Store, а також продажі на Ebay платформі Second Life


Владиславе, у Вас зараз офлайн-магазин New Wave Store, а також Ви продаєте товари на Ebay Second Life та інших платформах. З чого починався Ваш бізнес?

З ідеї. Коли ми з сім’єю ще тільки приїхали до США, то я помітив, що більшість американців паркують свої автомобілі на вулиці. Чому це так відбувається, я зрозумів, коли почав спостерігати, що робиться, коли люди відчиняють двері своїх гаражів. Увесь простір приміщення повністю забитий речами, для машини там просто немає місця. Мешканці Сполучених Штатів люблять шопінг і не жаліють на це ні місця, ні часу, ні грошей. А з іншого боку я побачив, що тут багато аукціонів, де покупці намагаються знайти щось по гарній ціні, щось виграти, на чомусь зекономити, вони азартні люди. Я колись давно мріяв потрапити в США і викупити storage (комірку, де американці зберігають свої речі). Так усе і зійшлося. Ми почали викуповувати комірки і реалізовувати на онлайн-платформах.
А потім вирішили відкрити ще й звичайний магазин?

Ідея з відкриттям магазину постала тоді, коли я зрозумів, що є платформи, де люди можуть придбавати речі за доступними цінами, але там немаєзмоги особисто перевірити товар, побачити його, відчути на дотик, оцінити стан. Ми з дружиною планували продавати, як нові речі, так і вживані, тому звернули увагу на наповненість супермаркетів Marshall, Walmart, Target. Ми просто ходили, дивилися, що людей цікавить, що купують, за що готові платити, і з цього формували асортимент товару в магазині. Ми самі долали цей шлях, випробовували різні варіанти, закуповували різну продукцію, виставляли в інтернеті, дивилися на реакцію людей. І тепер у нає є магазин, де можна зекономити від 30 до 50% вартості товарів. В Сакраменто немає аналогів такого магазину. Важливо бути першим і реалізувати ідею, поки хтось до тебе її не втілив.
Яка адреса Вашого маркету?
Магазин розташований 1250 Howe Ave, Sacramento, New Wave Store, suit 6.
У Вашій точці продажу представлені товари нові та вживані в рівних пропорціях?

Спочатку була ідея відкрити магазин, де були б поєднані нові та вживані речі, але наш орендодавець сказав, що усі товари мають бути новими, або майже новими, тому у нас 85% речей нових, а 15% вживаних, таких, як повернення з Amazon, Target, або інших майданчиків.

Які головні відмінності Вашого New Wave Store від інших магазинів, про які споживачі вже знають, що там можна купити дешево?

Для мене було важливо, щоб наше приміщення було нетиповим для американців. І ось, один наш клієнт, він також українець, але довгий час жив у Європі та США, сказав: "Ви молодці, так і надалі підтримуйте європейський рівень вашого магазину і завозите сюди європейські бренди, а не американські. І я буду постійно до вас приходити”. Формат нашого магазину -- світле приміщення, гарне обладнання, товар красиво виставлений на полицях, усе вчасно прибирається, гарний сервіс – ми посміхаємося, клієнт має почуватися комфортно в магазині. Я відбираю якісний товар, намагаюся, щоб було мінімум китайських речей. При цьому наш товар доступний, тому що поруч з нами є декілька конкурентів, які дають також хороші ціни.
Яким чином Ви отримуєте товари з Європи?

У мене забрало дуже багато часу знайти різні платформи, онлайн-аукціони, доступи до площадок, де я міг би закуповувати ці товари. Я витратив на це півтора року. Здебільшого я роблю онлайн закупи. Є відкриті аукціони, які доступні для будь-якої людини, є закриті, де ти реєструєшся, як підприємство, юридична особа, а є аукціони, де тільки по запрошенню.

Але ви не відмовилися від “речей з історією”?

Вживану продукцію ми продаємо на онлайн-платформах, зокрема на Ebay, у нас є два магазини, а також на інших платформах, які представлені в США. Ми ведемо параллельно онлайн і офлайн-торгівлю.
Це ж скільки роботи! У Вас є помічники?

Так, у нас є команда, бо це колоссальный обсяг -- 20-30 тисяч найменувань товару, які потрібно відстежувати, виставляти, відповідати на повідомлення, відправляти покупцям.

Як вдається поєднувати ці дві форми бізнесу? За якою Ви бачите краще майбутнє? Який Ваш прогноз?

Для мене фізичні продажі без онлайн-продажів не можуть існувати, потрібно все це вести паралельно. Якщо не продається в магазині, ти поставив дисконт, і якщо товар знову не продався, можна виставить онлайн -- там ширша аудиторія. Американський ринок прогресує, розвиваються технології, вже багато людей звикли купувати, не виходячи з дому.
Ціни на онлайн і офлайн продукцію – однакові?

Є продукція, яку я не можу виставляти в офлайн-магазин – це брендові речі Gucci, Louis Vuitton тощо. Я можу їх продавати тільки на Ebay з підтвердженням автентичності, тому більшість люксового товару, або який потребує підтвердження, я продаю на онлайн-платформах. А загалом ціни ідентичні в офлайн-магазині, хоча всюди є особливості. Наприклад, Ebay бере високу комісію – 10-12% від продажу одиниці, тому щось вигідніше продавати офлайн, навіть, незважаючи на те, що є оренда, обладнання, працівники на зарплаті.
Чи плануєте продавати товари з України?

У моєї дружини є знайомі в Україні, у яких творча майстерня, вони створюють вишиванки, натуральний одяг з льону, можливо, скоро представимо їхню продукцію. Також ведемо переговори з тими, хто робить сезонний декор для свят, зокрема зараз новорічних.

А що для Вас зараз найважче в бізнесі?

Найважче – це щодня брати на себе відповідальність за все – товар, персонал тощо, все це постійні ризики. Також треба вміти долати постійну напругу, стрес, навантаження. Треба стійко переносити що за успіхом ти іноді знову топчешся на місці, втрачаєш кошти. Треба робити з цього висновки і рухатися далі, знаходити сили.
Де Ви знаходите сили? Як не опускати руки, коли навалюється багато проблем?

Ми знаємо, що вже два роки в США економічний спад, певна криза і вона проявляється в будь-якій сфері, будь-якому бізнесі. Але я поставив собі мету, що незважаючи на прибутки, я повинен рухатися далі. Я розумію, що пройде рік-два і будуть кращі результати. Якось мені потрапила до рук книга Джеймса Кліра "Атомні звички", для мене головна її ідея - вдосконалювати себе в дрібницях. Є речі, над якими потрібно постійно працювати, тому, наприклад, зараз ми відслідковуємо реакції клієнтів і максимально вдосконалюємо усе, щоб рейтинг наш постійно зростав.

Чому тоді Ви вирішили переїхати саме до США?

Мені Америка чимось схожа з Україною з точки зору ведення бізнесу, тут не така важка адаптація, хороше ставлення до підприємців і, зокрема, іммігрантів. Ми спочатку жили в Німеччині, було достатньо друзів і можливостей залишитися там, але нам не сподобалося: великі податки, навіть порівнюючи з Каліфорнією, ти ніколи не будеш німцем, і ніколи не будеш своїм. І ще один важливий момент – це церква, нам і духовно комфортніше почувати себе в США, ніж в Німеччині, де є певні проблеми, наприклад, дефіцит церков. Це також вплинуло на вибір.
Які у Вас найближчі плани?

Відкрити ще один магазин такого ж формату, бо я не залишаю бажання працювати зі storage. Хочеться магазин з меблями, одягом, дитячими товарами, тобто, щоб він був сегментований, але формат залишався такий самий і такої ж якості. І не залишати продажі на онлайн-платформах, вдосконалювати їх.
2024-10-22 21:09 КАЛЕЙДОСКОП РЕКОМЕНДУЕМОЕ